Sport Partner S.C.
ul. Zamenhofa 6
33-300 Nowy Sącz
NIP: 73 43 536 169

tel. +48 18 440 74 37
tel. +48 666 308 686
sklep@sport-partner.plSportPartner

  /  Accessories   /  Test ASICS GEL-Kayano 27
Asics Kayano 27 Tokyo

Test ASICS GEL-Kayano 27

Wraz ze zbliżającą się wiosną, postanowiłem wyposażyć się w nowe buty do biegania. Jestem biegaczem amatorem, od obuwia oczekuję przede wszystkim komfortu i ochrony stawów. Biegam dla zachowania zdrowia, odstresowania się po ciężkim dniu. Tygodniowo przebiegam około 40 km. Głównie biegam po asfaltowych alejkach. Jako nadmierny pronator szukałem obuwia, które zapewnią mi odpowiednią stabilizację. Po długich poszukiwaniach wybór padł na model, który swój początek miał jeszcze w ubiegłym tysiącleciu. O jakim obuwiu biegowym mowa? Oczywiście o ASICS GEL-Kayano 27.

Ze względu na interesującą, wyróżniającą się z tłumu kolorystykę, zdecydowałem się na model z limitowanej kolekcji Tokyo. Jest to wersja na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. ASICS GEL-Kayano 27 Tokyo oprócz niebanalnej stylistyki, wyróżnia się idealnym dopasowaniem do stopy.

Asics Kayano 27, buty do biegania

Pierwszym moim odczuciem przy mierzeniu, które zadecydowało o zakupie tego modelu, było przyjemne wrażenie „otulania” wokół stopy. Buty GEL- Kayano 27 doskonale trafiło w moje potrzeby. Wreszcie po treningu, jako osoba z nadpronacją, nie czuję żadnego dyskomfortu czy dolegliwości bólowych w kolanach. Wszystko to dzięki stabilizacji w postaci systemu Dynamic Duomax, który jest zlokalizowany pomiędzy piętą a śródstopiem od wewnętrznej strony. Dzięki systemowi Guidance Trusstic, znajdującemu się na podeszwie w rejonie śródstopia, biegacz jest zabezpieczony przed ruchami skrętnymi. W tym modelu producent zadbał o wszystkie szczegóły. Wydawałoby się, że logo ASICS znajdujące się po bokach butów ma tylko funkcję marketingowo – dekoracyjną, ale nie: w logo są ukryte tak zwane pazury tygrysie, które dopełniają kwestię stabilizacji. ASICS GEL-Kayano 27 są bardzo przewiewne, co doceniłem w trakcie treningu ogólnorozwojowego na siłowni. Dzięki bezszwowej konstrukcji, możliwość otarć została zdecydowanie zmniejszona.

Po kilkunastu treningach chciałem z pełną odpowiedzialnością zarekomendować ASICS GEL-Kayano 27 osobom, które potrzebują solidne obuwie do robienia kilometrów i tak jak ja są nadmiernymi pronatorami. Flagowiec ze stajni ASICS z pewnością spełni swoje zadanie jak na olimpijczyka przystało.

 

Ocena ogólna (1-10): 9

Zostaw komentarz

X