Sport Partner S.C.
ul. Zamenhofa 6
33-300 Nowy Sącz
NIP: 73 43 536 169

tel. +48 18 440 74 37
tel. +48 666 308 686
sklep@sport-partner.plPiłki do siatkówki

  /    /  Piłki do siatkówki

Wyświetlanie 1–12 z 40 wyników

Wyświetlanie 1 - 12 z 40 wyników. Produktów na stronę

Piłki do siatkówki plażowej oraz halowej – Mikasa i Molten

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości piłek do siatkówki od renomowanych światowych producentów. Do dyspozycji oddajemy klientom piłki do siatkówki – Mikasa oraz Molten, które sprawdzą się w rozgrywkach prowadzonych zarówno na hali, jak i na plaży. Dostępne są także piłki treningowe, przydatne podczas szkolenia umiejętności siatkarzy i siatkarek. Różnorodność modeli dostępnych w naszym sklepie pozwala dopasować odpowiedni rodzaj piłki do miejsca treningów oraz wieku trenujących.

W tej kategorii znajdują się piłki do siatkówki Mikasa i Molten do odmiany plażowej i halowej. W zależności od zapotrzebowania można wybierać pomiędzy piłkami treningowymi, meczowymi, treningowo – meczowymi, juniorskimi w rozmiarze 4, dziecięcymi, piłkami do siatkówki plażowej, czy piłkami dla rozgrywających. Producenci Molten oraz Mikasa są wiodącymi producentami na rynku. Piłki do siatkówki Molten, zdaniem zwolenników, charakteryzują się osiąganiem wysokiej prędkości, a piłki Mikasa nieprzeciętną wytrzymałością.

Czym różnią się piłki do siatkówki – halowe od plażowych?

To, jaka piłka będzie dla klienta najlepsza, zależy od miejsca, w którym chce ją użytkować. Jakie są różnice konstrukcyjne między piłkami do siatkówki plażowej i halowej?:

PIŁKI HALOWE – to piłki z grubych kawałków skóry naturalnej lub syntetycznej, łączonych w osiem do osiemnastu paneli. Piłki halowe są zwykle pokryte mikrofibrą, która pozwala lepiej kontrolować tor lotu oraz odbicie piłek. Piłki halowe przeznaczone są do użytku na twardej powierzchni. Wielkość takiej piłki to około 66 cm średnicy, a jej ciśnienie mieści się w przedziale 0.300-0.325 kg/cm2.

PIŁKI PLAŻOWE – w porównaniu do piłek halowych są trochę większe i odczuwalnie miększe, ze względu na mniejsze ciśnienie wewnątrz piłki, oscylujące w granicach 0.225 kg/cm2. Piłki plażowe produkowane są ze skóry syntetycznej, połączonej w dziesięć do osiemnastu paneli. Piłki plażowe nie nadają się do użytku w rozgrywkach na hali, ponieważ twarda nawierzchnia może uszkodzić ich strukturę.

X