Sport Partner S.C.
ul. Zamenhofa 6
33-300 Nowy Sącz
NIP: 73 43 536 169

tel. +48 18 440 74 37
tel. +48 666 308 686
sklep@sport-partner.plSportPartner

  /  Bez kategorii   /  Jak wybrać odpowiednie buty do siatkówki?

Jak wybrać odpowiednie buty do siatkówki?

Stajesz na boisku, gotów do rozgrywki, ale okazuje się, że coś nie gra. W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że to właśnie buty, które masz na nogach, mogą być kluczem do sukcesu lub elementem porażki na siatkarskim parkiecie. Wybór odpowiednich butów do siatkówki to ważna sprawa, która może znacząco wpłynąć na Twoją grę. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie obuwie do gry i czym się kierować podczas zakupów.

Obuwie dopasowane do podłoża

Siatkówka może być rozgrywana na różnych podłożach, takich jak parkiet, hala czy boisko na otwartym powietrzu. Upewnij się, że wybierając buty, zwracasz uwagę na rodzaj nawierzchni, na której najczęściej grasz. Na hali idealnie sprawdzą się buty z dobrą przyczepnością, natomiast w przypadku gry na boiskach zewnętrznych lepiej postawić na modele o solidnej podeszwie, chroniącej przed uszkodzeniami i odpornej na ścieranie.

Asekuracja przede wszystkim

Siatkówka to sport, który wymaga intensywnych ruchów, skoków i biegów. Dlatego kluczowe jest sprawdzenie, czy buty posiadają odpowiednią amortyzację, zwłaszcza w obszarze pięty i przedniej części stopy. Aby uniknąć kontuzji podczas dynamicznych skoków, warto także zwrócić uwagę na to, jak jak buty przylegają w obszarze kostki. Choć mówi się, że liczą się umiejętności, a dobry gracz poradzi sobie z takim sprzętem jaki po prostu ma, to skoro istnieją różne możliwości, to warto na nie zwrócić uwagę. Być może buty do siatkówki nie są kluczowym elementem, który przeświadcza o wygranej lub przegranej, ale może znacząco wpłynąć na komfort gry. Skoro nowoczesne wyposażenie daje nam takie możliwości to warto z tego skorzystać i dobrać takie buty, które nie tylko są wygodne i stabilne, ale także odpowiednio zabezpieczają stopę i nie ograniczają ruchów.

Buty dobrane do kształtu stopy

Choć dużo mówi się o tym, że buty powinny być dopasowane do rodzaju aktywności, którą chcesz uprawiać i to oczywiście prawda, to nie należy zapominać także o tym, że buty powinny być przede wszystkim wygodne. Dlatego wybierając obuwie do gry skup się także na tym czy dobrze leży i czy jest odpowiednio dobrane do wysokości Twojego podbicia. Buty powinny bowiem dobrze asekurować stopę i przylegać do niej, aby spełniły swoje zadanie. Zbyt ciasne obuwie może prowadzić do kontuzji, natomiast zbyt luźne nie zapewni odpowiedniego wsparcia. Przed zakupem butów zawsze zmierz stopę i skonsultuj się z profesjonalistą w sklepie sportowym. Sklep siatkarski posiada specjalistów, którzy podpowiedzą na co warto zwrócić uwagę i jaki model wybrać.

Funkcjonalność czy wygląd?

Wybierając buty większość osób w pierwszej chwili zwraca uwagę na ich wygląd. Oczywiście, chcemy, aby nasze buty wyglądały świetnie, ale warto pamiętać, że nie to jest najważniejsze. Na szczęście nowoczesne modele łączą w sobie wygląd i funkcjonalność, więc bez problemu znajdziesz buty, które są atrakcyjne pod kątem wizualnym i spełniają swoje zadanie.

X